Cyfrowa Seksmisja na FPFF w Gdyni

2010-05-22

Wszyscy znają Seksmisję, ale nikt nie widział jej jeszcze w fantastycznej jakości po rekonstrukcji cyfrowej. Twórcy projektu KinoRP oraz organizatorzy 35. Festiwalu  Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zapraszają w czwartek 27 maja o godzinie 16:30 do gdyńskiego Multikina na specjalny przedpremierowy pokaz zrekonstruowanej cyfrowo Seksmisji Juliusza Machulskiego. 

Satyra na totalitaryzm – w każdym, nawet pięknym jak jej bohaterki wydaniu, dyskusja z feminizmem, a może z każdym „izmem”? Jakiekolwiek jest głębsze przesłanie Seksmisji, jedno jest pewne: ten film nieodmiennie bawi od lat prawie 30 i zanosi się na to, że będzie bawił przez kolejne 300. 

Już 27 maja o godzinie 16:30 twórcy projektu KinoRP zapraszają wszystkich entuzjastów kultowej komedii Juliusza Machulskiego do gdyńskiego Multikina na specjalny pokaz zorganizowany w ramach Imprez Towarzyszących 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zrekonstruowana cyfrowo Seksmisja bez wątpienia zaskoczy widzów doskonałą jakością obrazu i dźwięku, nad którymi przez ostatnie kilka miesięcy pracowali nie tylko specjaliści od technologii cyfrowych, ale także autor zdjęć do filmu - Jerzy Łukaszewicz

Pokaz kinowy zrekonstruowanej cyfrowo Seksmisji to już trzecia odsłona projektu KinoRP podczas gdyńskiego festiwalu. Celem projektu jest stworzenie wysokiej jakości kopii cyfrowych najwybitniejszych polskich tytułów filmowych. Dzięki współpracy specjalistów od technologii cyfrowych z twórcami rekonstruowanych  filmów wreszcie można w pełni dostrzec i docenić wszystkie wizualne i artystyczne walory arcydzieł polskiej kinematografii. 

Projekt KinoRP jest realizowany przez KPD, Dom Postprodukcyjny The Chimney Pot, Studio Filmowe TPS oraz TOYA Studios. 

 

Opublikuj

Komentarze

Zaloguj się aby dodać nowy komentarz.